Vrij ademen op en rond het KAZ

De resultaten van ‘CurieuzeNeuzen’ zijn binnen! Zottegem komt er zeker niet slecht uit maar alles kan (altijd) beter. Aan onze school werd er 24,4 microgram/m³ NO2 gemeten. We zitten daarmee nog net in de groene zone maar boven de drempelwaarde van de Wereldgezondheidsorganisatie.
Stikstofdioxide is een schadelijk gas dat in de uitlaat­gassen van wagens zit, en is dus een goede parameter voor luchtverontreiniging door verkeer. Die varieert sterk van straat tot straat. In de ene straat kunnen de waarden goed zijn, terwijl ze om de hoek in het rood gaan. Die variatie hangt af van de bebouwing in een straat, of er veel auto’s rijden en hoe goed de doorstroming is.
Aan onze school zouden we dus de doorstroming moeten kunnen verbeteren én werk maken van de uitbouw van fiets- en voetgangersinfrastructuur. De motor van je auto niet stationair laten draaien wanneer je je kind komt afzetten of oppikken helpt natuurlijk ook. De auto indien mogelijk laten staan, is uiteraard nog beter.

Voor informatie over uw eigen straat kan u terecht op http://www.standaard.be/curieuzeneuzen

 

De milieuwerkgroep kazmos